21. mednarodni festival Jazz Cerkno

19-21. maj 2016

petek, 22. april 2016 1

Ob žanrski in slogovni pestrosti bo prisotna tudi geografska, saj bodo Cerkno med 19. in 21. majem obiskali glasbeniki iz kar enajstih držav in kajpak Slovenije.

Po lanskoletni slavnostni izdaji festivala ob njegovi 20. obletnici, za katero je program še pripravil prezgodaj preminuli dolgoletni vodja festivala Boštjan Cvek, ekipa festivala nadaljuje z njegovo vizijo festivala.

PROGRAM:

ČETRTEK, 19. MAJ
glavni oder 19.00
- Grencsó Open Collective Plays The Compositions of G. Szabados (HUN, SRB)
István Grencsó (pihala), Máté Pozsár (klavir), Róbert Benkö (kontrabas), Szilveszter Miklós (bobni), Szilárd Mezei (viola)

- Maja Osojnik: All.The.Terms.We.Are (SLO, AUT, USA)
Maja Osojnik (glas, basovska kljunasta flavta Paetzold, elektronika), Audrey Chen (glas, čelo), Manfred Engelmayr (el. kitara), Matija Schellander (kontrabas, modularni sintetizator, elektronika), Manu Mayr (kontrabas, el. bas), Lukas König (bobni, sintetizator)

- The Rempis Percussion Quartet (USA, NOR)
Dave Rempis (altovski, tenorski in baritonski saksofon), Ingebrigt Håker Flaten (kontrabas), Frank Rosaly (bobni), Tim Daisy (bobni)

PETEK, 20. MAJ
glavni oder 19.30

- Marko Črnčec Trio (SLO, USA)
Marko Črnčec (klavir, Fender Rhodes), Ricky Rodriguez (kontrabas, el. bas), Jonathan Barber (bobni)

- Pourtant Les Cimes (FRA)
Daunik Lazro (baritonski in tenorski saksofon), Benjamin Duboc (kontrabas), Didier Lasserre (tolkala)

- Graewe / Sanders (GER, GBR)
Georg Graewe (klavir), Mark Sanders (bobni)

SOBOTA, 21. MAJ
glasbena šola 17.00

- Lazro / McPhee (FRA, USA)
Daunik Lazro (baritonski in tenorski saksofon), Joe McPhee (saksofoni, žepna trobenta)

Glavni oder 19.30

- Transitory Museum of Minds (SLO, DNK, CZE)
Dre Hočevar (bobni, interakcija), Christian Balvig (klavir), Michal Wroblewski (altovski saksofon, basovski klarinet)

- Universal Indians with Joe McPhee (NOR, NLD, USA)
Joe McPhee (saksofoni, žepna trobenta), John Dikeman (tenorski in baritonski saksofon), Jon Rune Strøm (kontrabas), Tollef Østvang (bobni, tolkala)

- Cortex (NOR)
Thomas Johansson (trobenta), Kristoffer Berre Alberts (tenorski saksofon), Ola Høyer (kontrabas), Gard Nilssen (bobni)

SPREMLJEVALNI PROGRAM
• glasbena delavnica za otroke »Glasba gline – od igre do mojstrovine«, mentorji: Boštjan Gombač, Blaž Celarec, Urban Magušar
• fotografska razstava »Prit pagliedat« (Jazz Cerkno 2009–2015), avtor: Jože Požrl
• delavnica »Divja hrana«, mentor: Dario Cortese
• okrogla miza – podmizje Nove Muske »Vkup godbena gmajna!?«, moderatorja: Ičo Vidmar in Igor Bašin
• ulični nastopi

GOSPODINOVA, 23.04.2016, 12:57

Pozdravljeni Za vašo pozornost !!!
Jaz bi to deliti z vami, res smo zaupanje upnikov!
Za več kot 8 mesecev. Sem bil scammed večkrat kot med posameznimi posojila mestih to želijo posojilo med zlasti med več ljudi. Toda, ko sem delal scammed stroške ljudem, naj in konča ne dobim ničesar na mojem računu. Ampak na srečo sem prišel čez to res preprosto in prijazno gospo, ki mi je pomagal najti svoj kredit v višini 10.000 €, ki sem jo prejel na mojem računu prejšnji četrtek brez večjega protokola.

Torej ti, ki so v stiski, kot sem jaz lahko pišete z njim in pojasni svoj položaj bi lahko pomagal njegov mail: poncia.credit@gmail.com
To je na voljo.