trio-drasler/drasler/resnik-na-turnejo-po-evropi

Trio Drašler/Drašler/Resnik na turnejo po Evropi

Polje slovenske improvizirane glasbe je bogatejše za nov glasbeni sestav saksofonista Ceneta Resnika, Jošta Drašlerja na kontrabasu ter Vida Drašlerja na bobnih in tolkalih.

posveceno-delu-arsena-dedica

Posvečeno delu Arsena Dedića

Nocoj, v sredo 14. oktobra, bo od 19:00 dalje v ljubljanski Trubarjevi hiši literature potekal dogodek, posvečen delu Arsena Dedića.

operne-premiere-obeh-slovenskih-opernih-his-v-sezoni-2015/16

Operne premiere obeh slovenskih opernih hiš v sezoni 2015/16

Nova sezona Opere in baleta SNG Ljubljana se je začela 8. oktobra s »komično oziroma satirično verzijo mita«, premierno postavitvijo operete Orfej v peklu Jacquesa Offenbacha v režiji Vita Tauferja.

parnassus-musicus-ferdinandaeus-1615

Parnassus Musicus Ferdinandaeus (1615)

Mednarodni muzikološki simpozij Parnassus Musicus Ferdinandaeus (1615) bo potekal v četrtek in petek 15. in 16. oktobra 2015 v Prešernovi dvorani na Novem trgu 4 v Ljubljani.

zdruzenje-evropskih-skladateljev-je-v-londonu-priredilo-svoje-jesensko-srecanje-na-koncertu-tudi-dve-slovenski-skladbi

Združenje evropskih skladateljev je v Londonu priredilo svoje jesensko srečanje, na koncertu tudi dve slovenski skladbi

V okviru srečanja se je odvila tudi generalna skupščina, podpisali so Londonsko deklaracijo in prisluhnili koncertu zbora BBC Singers.

zalozniske-novosti-glasbene-matice-in-zalozbe-zrc

Založniške novosti Glasbene matice in Založbe ZRC

Letos so pri založbi Glasbena matica in ZRC izšle tri nove notne in ena knjižna izdaja. V Rdeči dvorani na Magistratu je bila predstavljena monografija o Glasbeni matici Ljubljana Založbe ZRC in tri notne edicije založbe Glasbena matica Ljubljana.

zajuckaj-in-zapoj-2015

Zajuckaj in zapoj 2015

Zajuckaj in zapoj je prireditev, ki jo od leta 1997 organizira Glasbenonarodopisni inštitut ZRC SAZU in predstavlja rezultate terenskega dela inštitutskih raziskovalcev.

compcomp15-prihaja-v-slovenijo

CompComp15 prihaja v Slovenijo

Razpis je namenjen je otrokom in najstnikom do 18. leta starosti, ki lahko izdelajo in prijavijo skladbo v katerem koli slogu.

projekt-effe

Projekt EFFE

Glede na to, da imajo umetniški festivali, katerih število se je v zadnjem desetletju močno povečalo, izjemen pomen kot ključni igralci v kulturnem življenju Evrope je leta 2013 Evropski parlament sprejel odločitev, da financira pilotni projekt, s katerim bi raziskali možnosti za večjo vlogo festivalov v Evropi.

novo-v-slovenski-filharmoniji-studentski-abonma

Novo v Slovenski filharmoniji - Študentski abonma

S 1. oktobrom se bo v Slovenski filharmoniji začel vpis novega Študenstskega abonmaja, ki ga bo za ugodno ceno sestavljal izbor štirih koncertov iz Modrega, Oranžnega in Vokalnega abonmaja.