druga-godba-ljubi-mali

Druga godba ljubi Mali!

32. mednarodni festival glasb sveta Druga godba je razkril že skoraj celotni glasbeni program za letošnjo edicijo, ki bo potekala med 26. in 28. majem.

dnevi-harmonike-kot-vzorcni-primer-uspesnega-mednarodnega-partnerstva-glasbeno-izobrazevalnih-ustanov

Dnevi harmonike kot vzorčni primer uspešnega mednarodnega partnerstva glasbeno-izobraževalnih ustanov

Včeraj so se s koncertom v Trstu začeli Dnevi harmonike, ki nosi geslo "Nove smernice".

kantavtorske-kvante-lovec-na-ljudi-svetlane-makarovic

Kantavtorske kvante: Svetlana Makarovič razgalja 'Lovca na ljudi'

Drevi bo na odru ljubljanskega kluba Menza pri koritu izveden pesniško-glasbeni intermedijski projekt, ki ga je Svetlana Makarovič ustvarila po svoji pesniški zbirki "Bo žrl, bo žrt".

predavanje-priznanega-profesorja-etnomuzikologije-thomasa-solomona

Predavanje priznanega profesorja etnomuzikologije Thomasa Solomona

9. in 11. marca bodo na Filozofski fakulteti v predavalnici oddelka za muzikologijo (535B) potekala predavanja ameriško-norveškega etnomuzikologa in atropologa prof. Thomasa Solomona.

mladi-rapetek

Mladi rapetek

Društvo Kapa v sodelovanju z Zavodom Culturemaker pričenja z izvajanjem novega projekta z naslovom Mladi rapetek, v okviru katerega se odvija natečaj za osnovnošolce od 5. do 9. razreda.

zakljucuje-se-festival-rdece-zore

Zaključuje se festival Rdeče Zore

8. marca se bo zaključil 17. mednarodni feministični in kvirovski festival Rdeče zore.

za-njimi-stojimo

Za njimi stojimo

V ponedeljek, 29. februarja 2016, je v studiu 26 Radia Slovenija potekala avdicija, na kateri so med 34 prijavljenimi mladimi glasbeniki izbrali pet tistih, ki bodo na zaključnem koncertu 31. maja 2016 v Linhartovi dvorani Cankarjevega doma nastopili skupaj z orkestrom v nekoliko izpostavljenih vlogah.

priloznost-za-mlade-glasbene-skupine-na-skisovi-trznici

Priložnost za mlade glasbene skupine na Škisovi tržnici

19. Škisova tržnica bo letos potekala v četrtek, 5. maja 2016, na zelenici na Kardeljevi ploščadi.

kantavtorske-kvante-soocenje-boemov-breclja-in-blaskovica

Kantavtorske kvante: soočenje boemov Breclja in Blaškovića

Drevi se bo na odru metelkovskega kluba Menza pri koritu odvil drugi koncert iz kantavtorskega cikla Solo v 2, na katerem se bosta tokrat soočila dva razvpita boema: nič manj kot legendarni kantavtor ter nekdanji frontman kultnih Buldožerjev Marko Brecelj ter zastavonoša istrske alternative Franci Blašković (tudi frontman prav tako kultne skupine Gori Ussi Winetou).

jazz-v-colnarni-tivoli

Jazz v Čolnarni Tivoli

Čolnarna Tivoli v sodelovanju z Zavodom Derridas 2. marca odpira nov kulturni program. Ob sredah se bodo zvrstili jazz koncerti slovenskih zasedb.