Domen Lorenz in Mija Miljković

GM Oder

Zvrst: Klasična in sodobna resna glasba
Kdaj: torek, 12. april 2011, 19:30h
Kje: Glasbena šola Celje, Celje, Savinjska

Violinist Domen Lorenz  je študent dunajske Univerze v razredu prof. Dore Schwarzberg. Kot solist je dosegel osem prvih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih v Ljubljani, Gorici, Trstu in Zagrebu, kjer je bil leta 2005 proglašen za absolutnega zmagovalca tekmovanja. Za izjemne koncertne dosežke mu je ljubljanska Akademija za glasbo v letu 2010 podelila Prešernovo nagrado.

Mija Miljković je bila s petnajstimi leti sprejeta na Akademijo za glasbo v Zagrebu, sedaj pa je študentka podiplomskega študija pri prof. Dubravki Tomšič Srebotnjak na ljubljanski Akademiji za glasbo. Prejela je številne nagrade na tekmovanjih v Zagrebu, Moskvi, Piacenzi in Osijeku, koncertirala pa v Zagrebu, Dubrovniku, Milanu, Zürichu, na Dunaju, v Bratislavi, Moskvi in Beogradu.