GM oder 2005/2006 - 2

Zvrst: Klasična in sodobna resna glasba
Kdaj: torek, 08. november 2005, 19:30h
Kje: Dvorana Glasbene šole,

Uršula Aščič, dvakratna nagrajenka Tekmovanja mladih slovenskih glasbenikov (1997 in 2000), se je rodila v Kopru, kjer se je začela učiti harfo pri profesorici Svetlani Joksič in v njenem razredu na Centru za glasbeno vzgojo končala deset letnikov harfe. Vzporedno se je izobraževala na Srednji glasbeni šoli Fran Korun – Koželjski v Velenju. V letošnjem študijskem letu je študentka četrtega letnika harfe v razredu prof. Rude Ravnik – Kosijeve na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Izpopolnjuje se na mojstrskih tečajih in seminarjih (Isabelle Moretti, Patrizia Tassini, Tomaž Lorenz,…), sodeluje z orkestrom Slovenske filharmonije, s Simfoniki RTV Slovenije, orkestroma Opere in baleta SNG v Ljubljani in Mariboru,… Kot solistka je nastopila s komornim godalnim orkestrom Akademije za glasbo. Je štipendistka kluba Soroptimist iz Ljubljane. Posnetek koncerta bo predvajan v oddaji RaS III program Ars - Nove glasbene generacije v četrtek , 17. novembra 2005 ob 10.05!

{mosimage}Nastopa: Uršula Aščič (harfa). Program: J. S. Bach / Marcel Grandjany (Allemande, Fugue), J. L. Dussek (Sonata), N. Šenk (Pripoved za solo harfo), M. I. Glinka (Nokturno), D. Bematovič (Dve imaginaciji za harfo solo), Z. Ciglič (Adagio amoroso), N. Rota (Sarabanda in Toccata), J. Ibert (Scherzetto).

www.gms-drustvo.si