Pavle Merku: Resnica v tonih

četrtek, 22. maj 2014

V Narodni in univerzitetni knjižnici so slavnostno otvorili razstavo Pavle Merku: Resnica v tonih.

Postavitev, ki jo je pripravila avtorica Alenka Bagarič, se osredotoča na Merkujeih petdeset  let glasbenega ustvarjanja in na njegovo korespondenco s sodobniki.

Na ogled so Merkujevi heliografsko razmnoženi rokopisi in tiski s posvetili prijateljem, ki jih hranijo v glasbeni zbirki NUK. Razstavljena so tudi pisma med skladateljem in njegovim prijateljem Primožem Ramovšem. Vse razstavljene skladbe spremljajo odlomki iz ohranjene korespondence.

Ob odprtju razstave so predvajali tudi Merkujev filmski portret Ali sijaj, sijaj, sonce režiserke Loredane Gec, v kulturnem programu pa je nastopila vokalna skupina Gallina. Slavnostni govornik je bil dr. Matjaž Barbo z Muzikološkega oddelka Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani.

Razstavo, posvečeno letošnjemu Prešernovemu nagrajencu, si lahko ogledate do 12. junija.