Poprock za začetek Dnevov slovenske zabavne glasbe 2016

petek, 12. februar 2016

Festival DSZG 2016 v organizaciji RTV Slovenija, ko bo sicer obsegal tri tekmovalne večere (Poprock, Popevka in EMA) ter nastop skupine Siddharta, se začenja jutri z izborom najboljše izmed uvrščenih poprock skladb.

Tako bo moč slišati naslendje izvajalce in njihove pesmi:
- ADAM: Sredi Ljubljane,
- Anja Kotar: Čas je zdaj,
- Voranc Boh: Jutro v Tivoliju,
- Josip Brass: Mina,
- Kristina Oberžan in Matevž Šalehar-Hamo: Zato živim,
- Orlek: Sončen dan,
- Clemens: Jst bi te mel,
- E.V.A.: Otrok,
- Alex Volasko: Pesem in poljub,
- Društvo mrtvih pesnikov: Balet

Potek izbire zmagovalne skladbe: strokovna žirija bo izbrala tri finaliste, nato pa bodo gledalci in poslušalci s pomočjo telefonskega glasovanja izbrali prvouvrščeno.

RTV Slovenija bo na drugem tekmovalnem večeru, festivalu Popevka (v soboto 20. februarja), upoštevajoč skladbe obeh tekmovalnih večerov in na podlagi ocen strokovne žirije, podelila tudi nagrade strokovne žirije za naslednje kategorije:
- nagrado za najboljše besedilo skladbe,
- nagrado za najboljšo interpretacijo oz. izvedbo,
- nagrado za najboljšo priredbo,
- nagrado za najobetavnejšega avtorja ali izvajalca.

Omenimo še, da se bodo na porock večeru kot gostje pojavili Jan Plestenjak, Lara Baruca, Tina Marinšek in raper Zlatko. Prireditev bo vodila Ana Maria Mitić.

Neposredni prenos bo moč spremljati od 20.00 dalje na 1. programu Televizije Slovenija, Valu 202, Radiu Maribor in Radiu Koper ter na RTV 4D.