Predavanje priznanega profesorja etnomuzikologije Thomasa Solomona

torek, 08. marec 2016

9. in 11. marca bodo na Filozofski fakulteti v predavalnici oddelka za muzikologijo (535B) potekala predavanja ameriško-norveškega etnomuzikologa in atropologa prof. Thomasa Solomona.

Prof. Solomon predava na Akademiji Grieg,  na oddelku za glasbo na Univerzi v Bergnu. Njegovo raziskovanje obsega raznolika glasbena in kulturna presečišča, ki zaobjemajo naslednje tematike: glasba in rasa v ameriških risankah, glasba in multikulturalizem na Norveškem ter glasba in postkonolializem. Trenutno se posveča raziskovanju turške pop glasbe in tradicije ljudstva Chayantaka v Boliviji.

Oddelek za muzikologijo FF, Mednarodno združenje za tradicijsko glasbo (ISCM) ter Kulturno in etnomuzikološko društvo Folk Slovenija vabijo na predavanja, ki bodo potekala po naslednjem urniku:

Sreda, 9. 3. 2016 ob 18:00
THE PLAY OF COLORS: STAGING MULTICULTURALISM IN NORWAY

Sreda, 9. 3. 2016 ob 19:30
THEORY AND METHOD IN POPULAR MUSIC ANALYSIS: TEXT AND MEANING

Petek, 11. 3. 2016 ob 11:20
MUSIC, PLACE AND IDENTITY: CASES FROM INDIGENOUS MUSIC IN BOLIVIA AND TURKISH HIP-HOP