Tomaž Lorenz, Jerko Novak ter Alenka Šček Lorenz

Abonma Klasika

Zvrst: Klasična in sodobna resna glasba
Kdaj: torek, 01. februar 2011, 19:30h
Kje: Glasbena šola Frana Koruna Koželjskega, Velenje, Podravje

Umetniki Tomaž LorenzJerko Novak in Alenka Šček Lorenz se bodo predstavili s pestrim programom komornih del za violino in kitaro, skladateljev Händla, Paganinija in Miletiča, ter deli skladateljev Lipovška in Griega za duo violina in klavir. Bogat repertoar, ki obsega dela od baroka do najsodobnejših del, je plod treh desetletij njihovega skupnega poustvarjanja. Tomaž Lorenz je kot solist in član Tria Lorenz ter drugih komornih združenj koncertiral v vseh najpomembnejših središčih po vsem sveta, v duu z Alenko Šček Lorenz pa nastopata skupaj že od leta 1980. V sezoni 1988/1989 sta v Cankarjevem domu in Slovenski filharmoniji izvedla Antologijo slovenske violinske glasbe. Na petih večerih sta predstavila izbor 34 del. Vse koncerte je posnela TV Slovenija, izšli pa sta tudi video in avdiokaseta. Ta projekt jima je leta 1990 prinesel nagrado Prešernovega sklada, ciklus pa sta v celoti arhivsko posnela tudi za slovenski program Radia Trst.
Kitarist Jerko Novak prvenstveno deluje kot koncertant in pedagog, poleg tega pa je avtor številnih glasbenih del, predvsem za film in gledališče ter radijske in televizijske oddaje.